Namíchejte to podle toho, co řeknu já!
Kromě partnerů, tchýní, dospělých dětí bych do nadpisu přiřadila i rodiče nebo sourozence.
Několikrát měsíčně (dříve to bylo několikrát týdně) mne kontaktuje někdo, kdo chce namíchat esence pro své dospělé bližní. Nejčastěji jde o dva druhy případů. Jednak lidé píší o tom, že s jejich tchýní, partnerem, zřídka i partnerkou je těžký život a oni by chtěli, aby dotyčný byl méně prchlivý, méně žárlivý, více komunikativní, méně vlezlý. Kapky by mu dali jako dárek, že mu to pomůže spát nebo že jsou to vitamíny. Prostě tajně.
Druhá skupina píše, že maminka, partner či tchýně mají depresi, necítí se dobře, prostě mají nějaké problémy, ale nejsou ochotni sami napsat. Prostě se jim nechce, nebo nevěří komplementární medicíně. Ale pokud by tu namíchanou lahvičku dostali darem, tak by ji určitě užívali.
Třetí skupina jsou nejčastěji manželky/partnerky nebo matky dospělých dětí a v poslední době také děti rodičů. Jejich manželé/partneři/rodiče či dospělé děti nemají čas sami někomu popisovat problémy nedej bože někam dojít a ony ví perfektně, čím dotyční trpí a mohou to vyřídit za ně.
Bohužel všem skupinám musím napsat, že něco takového nedělám.
Každý musí sám chtít se změnit, je neetické vybírat Bachovy esence bez dospělé osoby, které se to týká.
Další věc je, že riziko, že by vybrané esence nebyly ty, které dotyčný potřebuje, je veliké.
Pracujme na sobě, pokud změníme své chování, tak na něj bude muset okolí nějak reagovat. Pokud na sobě chce někdo pracovat, tak pro to musí něco udělat. V případě Bachových esencí to znamená kontaktovat praktika Bachových esencí.
Jsou ale další možnosti, mezi prvními určitě psychoterapie.
Ano, někdy nás zraňuje, když se naše dospělé dítě nebo náš rodič nechce změnit, nechce na sobě pracovat. Je to jeho cesta. A my ji musíme přijmout.