Jak Bachovy esence pomáhají dospělým zvládat strach a úzkost

3. 9. 2025 | Jak řešit úzkosti, Vaše zkušenosti s Bachovými esencemi

Tak jsem si říkala, že je čas napsat článek, ale nějak nemám nápad o čem, za to moje složka na reference aka zkušenosti klientů přetéká. Klasicky jsou to hlavně zkušenosti s esencemi na míru pro podporu v řešení různých strachů a úzkostí. Tak jsem se rozhodla vám sem pár kousků dát. Tyhle ještě nejsou zveřejněné ani na webu v téhle rubrice.

Pojďme na to. Texty nechávám v jejich původní podobě a jsou zveřejněné jako vždy se souhlasem mých klientů.

Dobrý den. Vnímám, že jsem klidnější i v těžkých, úzkostlivých chvílích. Už tolik nevybuchuji na dceru a dokážu se sama v daném okamžiku zklidnit. Nerada i létám a čeká nás dlouhá cesta a už se předem tolik nestresuju jako driv.  Takze jsem spokojena! Předem děkuji a přeju hezky den . Radka

Dobrý den,
ráda bych prosím u vás objednala další lahvičku s kapičkami , stejné složení 🙂 . Kapky pomalu docházejí , vše s nima zvládám v pohodě , ruce se mě netřesou , mám toho stále moc ale jsem tak nějak v klidu. Nevím jestli si to jenom nenamlouvám , že tak skvěle účinkují ale bez vaší pomoci a pomoci kapek bych to asi těžko všechno zvládala.
Moc děkuji a přeju hezký den
Ivana

Dobry den,po skoro mesici pisu svoje poznatky ohledne Vami namichanych Bachových esencí. Mohu říct,ze jsem neuvěřitelně překvapená,jak na me kapičky působí.

Mam pocit,ze je ze me uplne jiný clovek. To,co jsem driv nezvladala, dnes zvladam s úžasným klidem a nadhledem. Pryc je nervozita, vnitřní tenze a moje vybuchy vzteku,ktere jakoby zmizely. Vse je doplněno vedenym koucinkem,ktery mi rovněž moc pomaha. Denisa

Musím říct, že mi esence moc sedly. Zprvu jsem tedy pociťovala zhoršení, ale dnes jsou mé pocity, obavy a špatné myšlenky minimálně o 80% lepší. Myslím, že celý můj problém pramení v tom, že se snažím všem okolo sebe vyhovět a chci, aby hlavně mí blízcí byli spokojení i na úkor sebe samotné. V tomto ohledu pro mě nastal velký pokrok, dokážu říkat ostatním „ne“ a nemám z toho ani takové pocity viny. Zdá se tedy, že mi bachovky dodaly i určitou míru odvahy. 
Pokud se mi špatné myšlenky objeví, dokážu se uklidnit a odehnat je snadněji pryč z mé hlavy. Takový posun jsem vůbec nečekala. Budu Vás doporučovat, kudy budu chodit. Velká pomoc a “berlička” v horším období. Eva

Na počátku Jitka psala: Trpím úzkostmi a mám časté extrasystoly z důvodů nedomykavosti aortální chlopně. AD nepomáhají, tak bych ráda něco k nim, abych nežila pořád ve strachu a ještě si život užívala. Momentálně jsem na tom tak, že se sama bojím vydat i do města. Důvod,aby mě tam nechytla srdeční arytmie/ vím s arytmii mi nepomůžete, ale potřebovala bych usměrnit své strachy a obavy.

A po esencích: Jinak se cítím dobře, tak dobře, jako jsem se už dlouho necítila. Vysadila jsem AD a neberu ani jiné uklidňující léky nebo potravinové doplňky. Nemám úzkosti, ani extrasystoly a jsem celkově klidnější a spokojenější. Přetrvává problém s časným buzením a celkově špatným spaním. Nevěřila bych, co pár kapiček dokáže. Je to zázrak.

Málokdo čte dlouhé články, takže to tentokrát stačí. Další zkušeností najdete v této rubrice, kde je jich přes 1200. Můžete přes Ctrl + C vyhledávat slova jako úzkosti, strach a podobně.

Pokud budete chtít na svých pocitech pracovat přírodní metodou, která se dá kombinovat s čímkoliv, tak mi napište.

Nezapomeňte, že Bachovy esence se VŽDY vybírají pouze na míru.

Související články

Necítím se jako já. Je to (peri)menopauza?

Tohle mi napsala moje klientka Gábina: "Střídají se mi návaly horka s pocením a záchvaty zimy. Protože se kvůli tomu v noci nevyspím, cítím se přes den unavená. Co se týká emocí, mám strach, jak to bude trvat dlouho a jestli se s tím vůbec dá nějak existovat....

Osamělé dítě aneb moje dítě se trápí

Moje dítě říká, že nemá kamarády. Co se v něm může odehrávat? „Nikdo si se mnou nechce hrát." „Jsem tam sama." „Oni spolu kamarádí, ale mě neberou." „Kamarádí se se mnou, jen když něco potřebují nebo když není ve škole Lucka/Hanka/Petr/..." Pokud jste jako rodič někdy...

Chci zhubnout, dejte mi nějaké Bachovy esence! Příběh Vlaďky.

"Dejte mi nějaké Bachovy esence na hubnutí!" Tohle je požadavek, se kterým se často setkávám. Jak na něj odpovídám, si můžete přečíst níže. "Koupila jsem si směs bachovek na hubnutí a nic jsem nezhubla! To je teda podvod!" Hm, tak s tímhle se setkávám taky, i když si...