Vaše časté otázky

Zde najdete odpovědi na nejčastější otázky, které se týkají terapie s Bachovými esencemi. Pokud vám ale nějaké informace chybí, budu ráda, když mi napíšete.

Jak se vybírají vhodné esence?

Bachovy esence se VŽDY vybírají na míru. Je možné využít konzultaci (osobní nebo e-mailovou), nebo si je můžete vybrat sami.

Při konzultaci se budeme soustředit na vaši současnou situaci a aktuální pocity. Vše, co mi řeknete, je samozřejmě důvěrné. Další možností je, že si sami podrobně prostudujete, na co která esence působí, a vyberete si ty, které sedí přesně na vaši situaci. Oba dva způsoby jsou v pořádku.

Mícháte esence lidem s diagnózami, jako je schizofrenie či psychóza?

Bachovy esence nejsou léky. Nikdy se nepoužívají na konkrétní diagnózy a onemocnění, vždy pracují s emocemi.

Zastávám názor, že tyto (a další) nemoci patří do rukou lékařů. Pokud by chtěl někdo léky vysadit bez spolupráce s lékařem a používat jen Bachovy esence, tak u mne pro to podporu nenajde.

Mohu vysadit antidepresiva, když začnu brát esence?

Vysazení antidepresiv je záležitost vašeho lékaře a vás samotných.

Esence tu určitě nejsou jako náhrada antidepresiv ani jiných léků. Je možné je s antidepresivy a dalšími léky kombinovat, nijak neovlivňují jejich účinek. Rozhodně žádná léčiva nevysazujte bez porady s vaším lékařem.

Jsou esence návykové nebo mají vedlejší účinky?

Odpověď je NE, Bachovy esence nejsou návykové.

Esence mohou brát děti od narození, těhotné a kojící ženy i lidé ve vysokém věku. Nelze se jimi předávkovat a nemají ani vedlejší účinky, tak jak je vnímáme u léků. Bachovy květové esence jsou vyrobeny z nejedovatých rostlin a stromů, a jsou určeny k harmonizaci našeho těla a duše z celostního pohledu na člověka.

Jak se Bachovy esence používají?

Každý den 4x nakapete vždy 4 kapky do tekutiny či přímo do úst (dejte pozor, abyste se kapátkem nedotkli úst, voda by se mohla zkazit). Kapky můžete použít i vícekrát, pokud budete cítit, že je to potřeba.

Mohou esence brát těhotné a kojící ženy?

Ano, mohou. Esence jsou bezpečné. Pokud se chcete ujistit, poraďte se se svým
lékařem.

Za jak dlouho se budu cítit lépe?

To závisí na tom, jaký typ problémů řešíte. Pokud to je akutní problém, který se objevil „z ničeho nic“, mohou se první změny někdy projevit rychle, ale rozhodně to není pravidlem.

V případě, že se jedná o dlouhodobější problémy, trvá změna déle. Pokud po první lahvičce cítíte pozitivní změny, ale ještě víte, že vše není úplně perfektní, nechte si namíchat stejnou lahvičku. Když se objeví pocity nové, může se obsah lahvičky změnit a některé esence přidat.

Každopádně se nikdy nedá říci dopředu, komu bude stačit jedna lahvička a kdo jich bude potřebovat více (ze zkušenosti vím, že přibližně 30 % lidí stačí jedna). Pokud však hledáte rychlá řešení a zázraky přes noc, doporučuji hledat jinde.

Mohu brát esence spolu s předepsanými léky?

Ano, můžete. Bachovy esence neovlivňují činnost žádných léků. Pozor je potřeba dávat pouze u lidí léčících se z alkoholismu, protože užívací lahvička obsahuje alkohol – třebaže jen několik kapek. Ale i v takovém případě se mohou esence používat, byť jinými způsoby.

Bachovy esence můžete brát i při užívání chemických léků a doplňují se také s jinými druhy alternativní medicíny jako aromaterapie, fytoterapie, gemmoterapie a další.

Hodně lidí užívá esence a zároveň chodí na psychoterapii, což považuji vždy za velmi dobrý nápad. Bachovy esence nejsou léky a není možné jimi léky nahrazovat. S každým zdravotním problémem se nejdříve obraťte na svého lékaře.

klientů terapie

certifikovaných studentů

let praxe

Napište mi

Pohněte se z místa! Překonejte konečně své negativní myšlenky a emoce. Ráda si od vás přečtu zprávu a brzy se s vámi spojím.

    * - (vyžadováno)


    Poznámka: Jakmile mi odešlete zprávu, do pár hodin vám odpovím a vše společně probereme.