Bachovy esence a hledání práce

Hledání práce je zajímavá zkušenost zvláště pro čerstvé absolventy. Pokud absolvent práci hned nenajde, prodloužení prázdnin ještě o pár měsíců z počátku určitě nevadí. Pro velkou část lidí je to ale zkušenost více či méně stresující. Potíže najít práci mají často také ženy po návratu z rodičovské dovolené nebo starší lidé, kteří o původní práci přišli. Ti obvykle těžce nesou, když se něco stane a oni o práci přijdou.


Mám strach, že práci nenajdu
Jedním z pocitů člověka hledajícího delší dobu práci může být strach. Muži mají strach, zda zvládnou zaplatit všechny náklady, strach o uživení rodiny, případně obavy o to, zda zvládnou zaplatit hypotéku, pokud hledání práce bude trvat delší dobu. Ženský strach je více emocionální, přichází psychické vypětí, nervozita, náladovost, labilita apod.
Pokud se žena-matka vrací do práce dříve než chtěla, stává se tak z existenčních důvodů. Ale i když se vrací v naplánovaném termínu, často má strach, jak malé dítě školku zvládne.

Nervous?

 Dlouhodobé hledání zaměstnání snižuje sebevědomí
Spousta lidí trápí při delším hledání práce snížená sebedůvěra. Jak to, že mne nikde nechtějí? Je chyba u mne? Mám na to, získat práci? Po delším období naplněném intenzivním hledáním práce může přijít období, kdy se člověku nechce ani ráno vstát z postele. Proč? Vždyť mne nikde nechtějí. Člověk přestane vyvíjet aktivitu a často se nemůže dokopat ani k tomu základnímu – rozeslat životopisy.


Pesimismus a deprese z hledání práce
Vliv nezaměstnanosti na psychiku člověka je velmi neblahý. Nejdříve bere každé odmítnutí sportovně. Tak jsem si to vyzkoušel, nevzali mne, příště to bude lepší. Po pár dalších odmítnutích už trochu optimismus zakolísá, ale většinou se z toho člověk zase dostane a v hledání práce pokračuje.


V druhé fázi přichází pesimismus už v mnohem vyšší míře. Zkusím to, napíši tam, půjdu na konkurz, ale stejně mne nevezmou. Zkusím to, ale stejně to nemá cenu. Tady už nabývá pesimismus na síle, chuť zkoušet to znovu a znovu se zmenšuje. Pomalu a plíživě přichází to nejhorší – deprese.


Nejhlubší deprese představuje pocit, že ze situace není úniku. Nejsem pro zaměstnavatele zajímavá, mám dvě děti, jsem starý, nikdo mne nechce. Při dlouhodobém hledání práce je na místě vyhledat pomoc, je třeba depresi řešit.
Pocit vlastní neschopnosti a sebelítost


Další pocit, který se může objevit, je sebelítost. Proč ona našla práci tak rychle, proč ne já? Určitě měla protekci. Proč se mají všichni lépe než já?


Dlouhodobý stres vyvolaný neúspěchem při hledání práce má vliv i na rodinnou pohodu. Člověk může být nervózní, netrpělivý či prchlivý. Často se přestává ovládat kvůli banálním podnětům, které jej dříve nechaly v klidu.
Jak pryč ze začarovaného kruhu? Pomohou Bachovy esence?
Nízké sebevědomí, zklamání, deprese, to vše může vést až k zoufalství, a to se zpětně projeví na výkon při pohovorech. Začarovaný kruh se uzavřel. Jak z něj ven? Pomoci mohou Bachovy esence.

Dlouhodobé hledání práce je velice náročné období. Bachovy esence vám mohou pomoci udržet si psychickou pohodu a nepříznivou situaci zvládnout, zeptejte sejak.

 

Bachovy esence podrobně

Originální Bachovy esence (kapky) na míru podle Vašich aktuálních potíží. Přečtěte si podrobný popis účinků a vlastností vybraných Bachových esencí
Následující články o Bachových jsou přeloženy s laskavým svolením autorky Lynna Rourke.

Bachovy esence Agrimony - Řepík
Bachovy esence Aspen - Topol Osika
Bachovy esence Beech - Buk
Bachovy esence Centaury - Zeměžluč

Připravuji originální Bachovy esence (kapky) na míru podle Vašich aktuálních potíží, kontaktujte mne a dozvíte se víc.

Bachovy esence pro studium

Zvládněte zkoušku, maturitu či státnice!

Jako učitel znám z první ruky nervozitu studentů u zkoušek, ochromující strach a malou sebedůvěru. Jako student minulý i současný znám tyto pocity u sebe. Jako terapeut Bachovy terapie Vám s nimi pomáhám.

Znáte tohle: Co když se nezvládnu naučit, co když neudělám zkoušku? Nedokážu  to. Jen se na mne podívá, tak všechno zapomenu. Nedokážu se na učení soustředit. Odkládám učení, raději dělám cokoliv jiného. Zase to pokazím. Co tomu řeknou rodiče? Jsem neschopná.

Úspěšnost u zkoušek je složena z několika faktorů, z nich velmi důležitá je schopnost umět prodat to, co jsme se doma učili. To může znamenat dokázat odpovědět učiteli na otázku, rozhodnout se v testu mezi několika variantami či vymyslet smysluplnou odpověď na otevřenou otázku v písemce.

K tomu si musíme věřit, být klidní, přistupovat ke zkoušce bez ochromujícího strachu. Realita je často jiná. Člověk se doma učí a pak má najednou okno. Nebo se učit potřebujete, ale strašně se Vám do toho nechce.

Nezvládnete jednu zkoušku a Vaše odvaha a sebedůvěra jsou pryč.

V emailech klienti své pocity popisují třeba takto:

 

„Pořád to (učení)  odkládám, a když už se učím tak myslím na jiné věci, nebo musím koukat na tv a pořád mám chuť jíst,  prostě dělat něco jiného..“

„Mám strach, že ty zkoušky neudělám. Chci to mít už za sebou, ale přitom se mi do toho vůbec nechce a ve hrozně se toho bojím. Sebedůvěra a vše bylo v pořádku, než přišel poslední semestr.  Teď pochybuji téměř o všem...“

„Za měsíc mě čekají státnice a potřebovala bych se trošku nabudit, abych ke všemu optimisticky a zodpovědně přistoupila.“

Studují i ženy s malými dětmi.

„ Mám pocit, že je toho na mě nějak moc. Když dám dítě spát,  uklidím a navařím na zítra, tak si otevřu učebnici a snažím se soustředit, abych do té hlavy něco dostala, ale každou chvíli se přistihnu, že mi myšlenky ubíhají někam jinam“.

 

Každý student má jiné pocity a jiné důvody, proč se zkoušek obává. U někoho to může být nepříjemná zkušenost či předchozí nezdar.

Klientka psala: „Mě ty předměty  i bavily, ale nezvládla jsem tuto zkoušku v lednu a nyní už jsem z toho unavená. Mám pocit, že to stejně nemá cenu a jsem pořád naštvaná na zkoušející.“

Jindy se může důvod skrývat hluboko v dětství: „ U nás byl vždy studijní typ bratr. Když jsem doma řekla, že chci zkusit přijímačky na VŠ, tak mi řekli, že jsem se zbláznila. Mám pocit, že u každé zkoušky stojí můj táta a říká mi, jestli nejsem blázen, když si myslím, že to zvládnu...“

Není řídkým jevem, že na vysoké někdy už na střední škole se dívky potkají s panickou atakou a ta jim sama o sobě komplikuje studium. Jak pomáhají klientkám s PA  Bachovy esence si můžete přečíst v tomto článku.

S každým klientem proberu v emailech, jak se cítí a co on považuje za nejdůležitější negativní emoce, se kterými bojuje. Pak mohu  vybrat esence přesně na míru, aby pokryly pocity a pomohly dostat se z negativního emocionálního stavu do rovnováhy.

Po užívání esencí píší klienti například toto:

„Věřím, že kapky fungují. Řekla bych, že si více pamatuji a nemám tolik problém si to vtlouci do hlavy. Více si věřím. Snažím se a jde mi pozitivní myšlení. Nejsem na sebe tolik naštvaná, když udělám chybu. Všechno vypadá dobře.“

 

„Zkoušku jsem úspěšně zvládla a budu pokračovat magisterským studiem studium. Kapky mi pomohly se zklidnit, že večer před zkouškou jsem i usnula a říkala si, že jsem neobvykle klidná.
Proto Vám chci moc poděkovat, že jste mohla esenci připravit tak rychle, že měly možnost začít účinkovat...“

 

„Asi před půl rokem jsem Vás kontaktoval ohledně esencí a studia a velice jste mi pomohla.“

„Zprvu jsem byla trochu skeptická a nevěřila, že nějaké Bachovy esence mi můžou pomoct. A i ze začátku nešla poznat nějaká výrazná změna. Jak se, ale začaly hromadit úkoly, efekt se dostavil. Díky esencím jsem se zklidnila, každá změna mě tak nestresuje, i když teď mám náročné školní období a nevím, co začít dělat dřív, dokážu se i lépe soustředit na jednu věc a nemyslet přitom na jinou, jak to bylo dříve. Takže BE opravdu fungují. A velký dík patří i Vám, za váš vřelý přístup a snahu najít pro mě esence, které byly opravdu na míru.“

"S radostí Vám píšu, že se mi podařilo úspěšně dokončit vysokou školu a kapičky, které jsem pravidelně užívala,  mají na mém úspěchu veliký podíl. Nervy to byly samozřejmě velké, ale musím říct, že přímo u státnic to bylo jiné než kdykoli na jiných předchozích zkouškách. Vždycky jsem byla hodně vyklepaná jen z jednoho zkoušejícího a teď na mě zíralo šest párů očí a já jsem se cítila sice nervózně, ale přesto tak nějak sebevědoměji. Neumím to popsat, ale takhle mi zkoušky ještě nikdy nebylo. Zvládla jsem to!"

Další reference najdete v této rubrice, hledejte slova jako jsou státnice či studium.
Je jen na Vás, zda se necháte válcovat strachem, úzkostí či malou sebedůvěrou při studiu. Je možná osobní konzultace i emailová, takže nevadí, že jste z druhého konce republiky.  Napište mi a pojďte  se přírodní cestou dostat do stavu, kdy pro Vás zkouškové období či maturita nebudou děsivým strašákem.

Bachovy esence pro děti

Bachovy esence jsou vhodné pro malé děti, miminka, batolata i pro ty odrostlejší děti. Bachovy esence jsou 100% čistě přírodní produkty, které v žádném případě nezatěžují dětský organismus, a proto je můžete použít i pro novorozence naprosto bez obav.

 

Poruchy autistického spektra

Poprvé do školky

Agrimony, Aspen a Beech
Centaury, Cerato a Cherry Plum
Bachovy esence pro děti
Bachovy esence a týrané děti
Příchod nového sourozence
Chestnut Bud, Chicory a Clematis
Sourozenecká rivalita a problémy v rodině

Kdy Bachovy esence pro děti pomáhají?

 

  • Esence po prožitém šoku, traumatu.
  • Esence při dětské apatii a nezájmu.
  • Bachovy esence pro hyperaktivní děti.
  • Esence pro zvýšení sebevědomí.
  • Bachovy esence pro hysterické projevy a návaly vzteku- zde  si můžete přečíst příběh s dobrým koncem
  • Esence pro dětský strach ze tmy, z neznáma, noční můry apod.

Připravím pro Vaše děti nebo miminka ty správné Bachovy kapky, pomohu jim odstranit negativní nebo nepříjemné emoce. Nejprve ale musím dětský problém poznat, kontaktujte mne a společně jej probereme.

 

 

 

Bachovy esence a vztahy nejen pro muže

Bachovy květové esence Vám mohou pomoci vyřešit problematické rodinné nebo partnerské vztahy. Bachovy kapky je vhodné použít při získávání ženy, při rozchodu s dívkou, na snížení žárlivosti, na úlevu při samotě apod.

Vaše problematické vztahy a emoce probereme (i tím se Vám uleví), připravím Vám Bachovy esence na míru a uvidíte, že s čistou hlavou to zvládnete mnohem lépe!

Bachovy esence, zamilovanost a sebevědomí

Bachovy esence pro muže mohou pomoci bez rozdílu věku v momentě, kdy se snaží získat ženu, která je zajímá. Bachovy esence jsou i pro ženaté muže – negativní myšlenky se odráží na vztahu k rodině a dětem.

Častým problémem je nedostatek sebevědomí. Pokud máte problémy s tím, říci vyvolené o Vašich citech, je pro Vás vhodný Modřín. Pokud se necítíte dobře a máte pocit, že nejste dost atraktivní (a z toho důvodu máte strach projevit svoje city), pomůže Vám Plané jablko. Když víte, kdo se Vám líbí a i máte plán jak projevit svoje city, ale pořád o něm pochybujete a hledáte ujištění u ostatních, že je to ten nejlepší plán na světě, pak je vhodný Rožec.

Pokud jste své city projevili, ale byli jste odmítnuti, můžete reagovat různým způsobem. Pokud se litujete, tak je vhodná Vrba; pokud jste žárliví a rozhněvaní, tak použijte Cesmínu a pokud jste z toho v depresi, pak je vhodný Hořec či Hlodáš. Pokud jste rezignovali a už se nechcete o nic pokoušet, pomůže Vám Planá růže. Když se tváříte, že se nic nestalo a uvnitř se užíráte, použijte Řepík. Pokud Vás odmítnutí opravdu zlomilo a jste ještě pořád v šoku, použijte Snědek.

Loving couple lying in bed

Bachovy kapky – samota, sebedůvěra

Někdy může být hledání životního partnera složitá záležitost a často i marná po hodně dlouhou dobu. Pokud cítíte sebelítost a roztrpčení, když okolo sebe vídáte šťastné páry, je pro Vás vhodná Vrba. Modřín pomůže, pokud jste ztratili sebedůvěru a to může mít dopad na Vaši schopnost dělat si přátele a hledat partnera. Zimolez pomůže lidem, kteří hodně přemýšlejí o minulosti, stále myslí na to hezké, co je potkalo a nesoustředí se na současnost.

Pokud jste stále samotní kvůli tomu, že si na svoje bližní děláte příliš velké nároky a to je vždy odradí, pomůže Vám Čekanka. Pokud Vás samota dostává do deprese, použijte Hořec, Hlodáš nebo Jedlý kaštan, podle hloubky deprese. Žebratka pomůže lidem, kteří jsou od přírody samotáři, jejich vlastní společnost jim stačí, ale najednou zjistí, že postupně zpřetrhali všechny kontakty a chtěli by se zase spojit s přáteli a možná i najít svou spřízněnou duši.

Esence – rozchod, strach, žárlivost

Konec vztahu bývá často traumatickou záležitostí, zvláště pokud jde o konec manželství a jsou zde i děti. Na začátku rozpadu vztahu jsou vždy malé problémy, které postupně přerostou v obrovské a vedou ke konci toho, co se zdálo, že bude trvat na věky. Některým takovým problémům se dá vyhnout. Mezi takové patří například žárlivost.

Muži často žárlí bezdůvodně nebo přehnaně, v takovém případě je vhodné použít Cesmínu, stejně tak i v případě, kdy se k žárlivosti přidává zlost či nenávist. Pokud používáte svou žárlivost, abyste si ženu udrželi, a jste přehnaně majetničtí, pomůže Vám Čekanka. Pokud trpíte strachem, že svou partnerku ztratíte, což může být často i příčina žárlivosti, použijte Kejklířku. Pokud Vás žárlivé myšlenky neopouští, stále se Vám honí v hlavě a nemůžete se jich zbavit, pomůže Bílý kaštan.


Někdy může být žárlivost opodstatněná a i v takovém případě Vám pomůže Cesmína. Dokážete se pak na problém podívat s čistou hlavou a jednat rozumně. Poprat se s depresí, která může přijít, když zjistíte, že je Vám partnerka nevěrná, pomůže Hořec či Hlodáš.

Slíva třešňová Vám pomůže, pokud máte strach, že ztratíte sebekontrolu a mohli byste někomu ublížit. Pokud z nevěry partnerky viníte sebe, i když k tomu není žádný důvod, měli byste použít Borovici.

Vrba Vám pomůže, pokud se utápíte v sebelítosti a to Vám brání jít dál. Když se bojíte budoucnosti a toho, co Vás čeká bez partnera, pomůže Vám Kejklířka. Mít strach o to, jak rozchod ponesou Vaše děti je normální. Pokud Vás tento strach paralyzuje, pomůže Vám Červený kaštan.

(Zpracováno podle Bach flower remedies for men by Stefan Ball).

Partnerské vztahy jsou často komplikovaná záležitost a Bachovy esence Vám mohou pomoci lépe zacházet s našimi pocity. Věřte, že s čistou hlavou to zvládnete mnohem lépe, napište mi!