Bachovy esence - příchod nového sourozence

Častou emocí, která se projeví po narození sourozence je žárlivost. Ta se může projevit navenek různě. Paní Michaela mi napsala o dceři:"Na miminko byla hodná, ale její chování bylo nesnesitelné. Skoro se nesmála, neustále se vztekala a kňourala. Ráno se budila s pláčem, během dne bylo několik vztekavých a kňouravých scén(stačila maličkost. např. podat jí pití jinou rukou, než chtěla ona), usínala s řevem, v noci se několikrát budila s křikem a kňouráním. Bylo to opravdu náročné pro ni i celou rodinu" .

Po první lahvičce viděla celá rodina velké změny: "Po 14 dnech jsem doma měla jiné dítě. Usměvavé,  veselé, krásně se rozpovídala, téměř se nevztekala a pokud ano,v mnohem menší míře."

Esence se dají použít i pokud je dítě agresivní k malému sourozenci, například ho štípe či uhodí. Někdy se z poslušného dítěte se stane neposlušný ďáblík. Často je starší dítě roztrpčené a trucuje, má pocit, že je chudák, protože rodiče se mu už tolik nevěnují. Každopádně snaha o to, věnovat staršímu sourozenci pozornost je velmi na místě. Můžeme dítěti i pomoci, aby dítě celkově lépe zvládlo tuto velkou změnu, která přijde s novým sourozencem.

tn Depositphotos 4730341 original

Bachovy esence i pro maminky

Často není příchod miminka jednoduchý ani pro matku. Může se cítit zavalena zodpovědností a mít pocit, že neví, jak nejlépe dělit čas mezi děti. Píše mi spousta žen s těmito problémy.

Své strachy si uvědomují již před narozením miminka jako paní Veronika:"Čekám třetí miminko, které tedy nebylo úplně plánované, takže mě to v daný moment dost zaskočilo. Mé potíže spočívaly v úzkostných stavech, obavách co jak bude dál, jestli to má nějakou budoucnost, že bude něco se mnou, jestli to zvládnu s dalším miminkem a nedolehne na mě nějaká psychóza atd. atd."

Depositphotos 31115581 original

Všechny tyto obavy pomáhají Bachovy esence zvládnout.

 

Bachovy esence vždy vybírám na míru konkrétnímu dítěti nebo ženě. Ráda Vám poradím, kontaktujte mne!