Bachovy esence pro děti

PROČ BACHOVY ESENCE PRO DĚTI?

Bachovy esence jsou přírodní pomoc pro harmonizaci psychiky a emocí u dospělých i dětí.

Bachovy esence pomohou dostat na světlo pozitivní emoce Vašeho dítěte, pomohou mu žít s nepříjemnými emocemi a snadněji se s nimi vypořádat. Dítě bude schopné více si uvědomovat vlastní myšlenky a pocity. Bachovy esence mu nebudou bránit v nových zkušenostech s emocemi, ale mohou například zkrátit období, kdy je dítě příliš bojácné, nešťastné či příliš introvertní.

Mezi nejčastější problémy, které u malých klientů řeším, patří například výrazné chování v období vzdoru, problémy při nástupu do školky, malé sebevědomí, nesoustředěnost, žárlivost často ve vztahu k sourozenci.
Pomocí esencí dítě své emoce více pochopí a nebude trávit tolik času rozebíráním svých problémů. Také pomohou s pocity a reakcemi na minulé události jako je například hospitalizace v nemocnici, rozvod rodičů či smrt někoho blízkého, které mohou dítě ovlivňovat i v současnosti.

BACHOVY ESENCE MOHOU DÍTĚTI POMOCI CÍTIT SE LÉPE PSYCHICKY

Za jak dlouho se objeví efekt esencí se nedá přesně říci. Někdy to může velmi rychle, jindy je potřeba počkat několik týdnů. Vše závisí na tom, v jaké fázi vývoje je dítě a jak dlouho se u něj stav, který se snažíme řešit, projevuje. Často se stane, že s používáním Bachových esencí se dostanou na povrch další věci. Esence se postupně dostávají do dalších a dalších vrstev našich emocí, až vynesou na povrch vše, co je potřeba řešit.

Esence vybíráme podle aktuální nálady a pocitů dítěte. Pocity se mohou projevovat v chování dítěte nebo jako fyzické symptomy. Namíchané esence podáváme dítěti 4x denně vždy po 4 kapkách přímo do úst nebo sklenice s nějakou tekutinou.

Tady jsou některé z mnoha zkušeností klientů s Bachovými esencemi.

„Syn byl celkově byl plachý, stydlivý, nedůvěřivý, netrpělivý a s hysterickými záchvaty vzteku. Ihned po první lahvičce se upravila spousta věcí. Jeho hysterické a zuřivé chování přešlo do takového normálního vzdoru a trucovitosti. Začal si sám hrát - nepotřeboval tak často naši přítomnost. Už se odvážil pohladit kočku, na procházce vzal do ruky šneka a na zahradě "honil" ještěrky. :-) Začal líp komunikovat s lidmi. Už neutíká z hřiště, když přijdou jiné děti.“

„Malej  byl už od miminka hodně vzteklej. V noci se mi probouzel 8-10 krát a když mu bylo 15 měsíců, začal se hodně vztekatBylo to příšerné,  mlátil sebou o zem, byl vzteklej, mlátil s hračkama, už se to nedalo vydržet. Měla jsem kolikrát nervy v kýblu. Pak přišla školka a to byl pro Pepíčka šok. Tolik děti. Pořád tam plakal, nechtěl se zapojovat. Ze začátku jsem tomu moc nevěřila, ale řekla jsem si, že to vyzkouším. Po pár dnech se malej začal měnit, už se tolik nevztekal, vydržel si hrát,  začal se více soustředit, nebojí se dětí a rád si s nimi hraje. I paní učitelky mi řekly, že je to jiné dítě. Jsem tak moc šťastná,  když s ním můžu jít na nákupy a vše se obejde bez výstupů. Hodně nám to změnilo život.“

„Chtěla bych poděkovat za cílený účinek Bachovek, jelikož výsledek je úžasný. Řešila jsem svou čtyřletou dceru, která nese špatně odloučení přes den ve školce od maminky a také velké pouto na mě. Esence nám „rozpustili „ bloky a každodenní loučení je v klidu a užíváme si to přes den obě dvě. „

Často je vhodné, když esence bere i matka.

Naše děti dokáží naše chování velmi dobře zrcadlit a proto je často vhodné, když esence bere současně i matka nebo je dokonce nejdříve bere matka a pak případně teprve dítě. Jak je vidět například této klientky.

„Hned ze začátku Vám musím MOC poděkovat, bachovky nám opravdu přinesly zlepšení, větší pohodu. Není den, kdy bych na Vás v duchu nepomyslela a neděkovala :) 
Synovo vztekání není tak časté a pokud je, pak v mnohem menší míře, dříve odezní a já to beru s větším nadhledem :) Jako zázrakem se ani ne týden po začátku užívání kapek přestal vztekat u oblékání, zvládá se oblékat mnohem rychleji, pomáhat chce jen minimálně, většinou je pyšný, že vše zvládá sám. To samé platí např. i u hraní se stavebnicí, prostě u všeho, co vyžaduje trpělivost. Většinou mu stačí vše říct jen jednou, nemusíme mu vše pořád opakovat, připomínat. Mám radost, protože je z něj opravdu mnohem větší pohodář. Neříkám, že je to vždy tak úplně jednoduché, ale pokud není třeba unavený, hladový nebo nemocný, vždy nějakou cestu spolu najdeme:) 
Tomu všemu určitě pomohla i "úprava" mých nálad - konečně jsem se zase začala radovat z maličkostí, více se do všeho zapojovat, užívat každý den aspoň chvilku. První týden užívání jsem si připadala asi ještě o něco hůř než před tím (vím, že někteří to tak mají), večer vždy na mě dolehly zážitky a strasti celého dne a já většinou končila v slzách, ale potom, jakoby někdo mávl kouzelným proutkem, jsem se začala cítit klidněji. Přestaly mě stresovat věci, které mě dříve spolehlivě vytáčely, přestala jsem řešit maličkosti, začala jsem jakoby volněji dýchat. Za celé 4 týdny jsem ani jednou nezakřičela (a že jsem před tím byla cholerická matka:( ), výjimečně jsem ve vypjatých situacích "pouze" zvýšila hlas (myslím tím přidala důraz větě bez zbytečného křiku), ale neměla jsem potřebu s nikým se hádat, se synem jsme se dokázali domluvit, případně jsem mu dokázala nabídnout objetí pro vyplakání, oporu. Když mě opravdu něco naštve, zlost ze mě zase rychle vyprchá, nemám potřebu ji ventilovat na nesprávném místě. Tím, že jsem trpělivější a klidnější já, je trpělivější a klidnější i syn a přesně naopak - máme na sebe dobrý vliv.“


Bachovy esence vždy vybírám přesně na míru konkrétnímu dítěti. Ráda Vám poradím, kontaktujte mne!Veškeré texty v článcích o konkrétních esencích pro děti přeloženy s laskavým svolením autorky Diana Koornstra a rozšířeny o další informace.