Pejsci v nouzi

Vyrůstala jsem obklopena zvířaty. Od nějakých šesti let patřilo mezi mé povinnosti krmit každý večer desítky králíků. Jednu dobu jsem sousedům rozlévala do bandasek mléko, které táta nadojil dvou kravkám, které jsme měli. Měli jsme slepice, holuby, prasata, ovce, kachny, krůty, vietnamská prasátka. A samozřejmě vždy psa a kočky.

V určitém období jsem vážně zvažovala, že půjdu studovat veterinu.

Nakonec mne život zavál jinam.

Při přemýšlení nad tím, kde začít s bachovkami pomáhat, se mi hlavou mihla myšlenka, že by to mohlo být právě u zvířátek. Pak se mou klientkou stala paní Jana, která je dobrovolníkem v organizacích, které zajišťují dočasnou péči pejskům. Když jsem pochopila, co dělá, tak jsem ji nabídla pomoc. Pejsci, které zachraňují od množitelů či z jiných otřesných podmínek, potřebují zklidnit psychiku a zahojit jizvy na duši.

.

.

Příběh Mickyho

 

Příběh Mikyho

Píše paní Jana, která spolupracuje jako dobrovolník se sdružením Animals police a SOS for Pets.

Naše spolupráce s Martinou Taubrovou začala, když jsem měla v dočasné péči 3 letého maltézáčka Mikyho, který se ke mě dostal vystresovaný s množírny. Tam spíše jen přežíval zavřený ve tmě, baštil bůh ví co a znal jen své psí kamarády. Miky byl 3 týdny u mě v dočasné péči, pak nastal koloběh adopcí. První adopce - nezodpovědná paní, které prakticky týž den utekl a týden se toulal venku. Po dlouhém pátrání byl nalezen 20km od místa, kde se ztratil.

1545113 706463832720714 310959841 n1

Druhá adopce - po 3 týdnech ho rodina vrátila, protože si nehrál s jejich synem a plakal, když byl doma sám. Vrácen byl se zraněným očkem :(

Třetí adopce již vypadala hodně nadějně - byla to paní, která žila sama a věnovala mazlení s Mikouškem veškerý čas. Ale tady právě nastal problém, který bylo třeba řešit a proto jsem vyhledala paní Martinu. Miky si sice na novou paničku zvykl velmi rychle, ale ostatních lidí se stále hodně bál. Utíkal, když někdo okolo prošel, když si ho chtěl někdo pohladit a hlavně doma urputně plakal, když panička odešla a to se sousedům vůbec nelíbilo :(

Nová panička chtěla tuto situaci řešit a začal koloběh odcházení z domu, hlídání a taky aplikace Bachových esencí. Již po 14 dnech byl viditelný rozdíl. Miky se začal venku chovat statečně a chodil si očichávat i jiné lidi, doma byly také jisté pokroky. Bohužel, i nová panička to vzdala a Mikouška vrátila. Ale kdo čeká šťastný konec nechť čte dál.... Miky se dostal nejspíš osudu vlivem k paní, která vlastně pejska už nechtěla, ale když viděla Mikyho, nemohla jinak. Miky je již několik měsíců ve své NOVÉ rodině. Bachovy esence již nějakou dobu neužívá, protože to není třeba. Miky je veselý, šťastný pejsek, který má v okolí svého bydliště spoustu přátel. Chová se jak lev salónu a už by na něm nikdo nepoznal, že kdysi to byla jen kulička neštěstí. 

1978837 767273236638556 1491401730863546548 n1