Bachovy esence pro zvířata

Bachovy květové esence pomáhají Vašim domácím zvířatům a mazlíčkům stejně jako Vám. Každé zvíře má svůj charakter, svoje nálady. Stejně jako člověk prožívá emocionální stavy a v jejich důsledku nějak mění své chování.

Při vybírání Bachových esencí pro zvířata se musíme zamyslet nad tím, proč zvíře reaguje tak jak reaguje, kdy a proč nastala změna. Bachovy kapky se mohou podávat zvířeti přímo do tlamy nebo do vody na pití a jsou i další způsoby.

Jak pomohly esence na míru zvířátkům si můžete přečíst třeba tady, tady,tady  a tady.

Příklady Bachových esencí pro léčbu a ovlivnění chování zvířat

 • Centaury (Zeměžluč) – vhodná pro velmi poslušná zvířata, která poslechnou naprosto každého, takže například psi se nemohou ani využívat na hlídání. Nechají se tyranizovat ostatními zvířaty ve smečce, často se ani nenažerou, protože ostatní je odstrčí.
 • Cherry Plum (Slíva třešňová) – používá se například po operacích, kdy zvíře nemůže ovládnout impuls se poškrábat zraněné místo nebo u koček, které se čistí tak moc, až si poškozují kůži.
 • Chestnut Bud (Poupěr jírovce) – je vhodný, pokud má zvíře problémy s učením a poučením se z minulých chyb. Například, když je pes kárán za to, že kouše polštáře a přesto v tom stále pokračuje. Často se tato esence kombinuje s dalšími esencemi.
 • Chicory (Čekanka) – vhodná pro příliš majetnická zvířata, která si na Vás dělají extrémní nároky, také pro zvířata, která si přehnaně chrání rodinu nebo její jednotlivé členy.
 • Holly (Cesmína) – Cesmína pomáhá s negativními emocemi jako žárlivost, nenávist či závist. U zvířat se tyto stavy mohou projevit například agresivitou či ničením okolí. Je to časté například při narození dítěte do rodiny, kde do té doby kralovalo zvíře. Je potřeba se vždy správně rozhodnout, zda je například agrese opravdu důsledkem výše zmíněných emocí, příčinou může být například strach.
 • Honeysuckle (Zimolez) – je možné použít například v případě, kdy zvíře přišlo o svého majitele a je vidět, že strádá a schází.
 • Mimulus (Kejklířka) – zvířata, která potřebují Kejklířku jsou velmi bojácná a nervózní. Mohou mít strach například z bouřky, ohňostrojů nebo jiných zvířat.
 • Olive (Oliva) – je vhodná pro velkou únavu a vyčerpání, například po operaci, po porodu, u pracovních zvířat či zvířat závodních.
 • Rock Rose (Devaterník) – Devaterník se používá nejčastěji u panického strachu vyvolaného ohňostrojem či bouřkou. Ale takový strach může přicházet například i při návštěvě veterináře či při cestování.
 • Star of Bethlehem (Snědek) – je vhodný pro zvířata, která zažila nějaký šok či trauma. Může jít i o traumata dávná, takže toto je vhodná esence například pro zvířata z útulků.
 • Vervain (Sporýš) – zvířata, která potřebují Sporýš, jsou velmi aktivní, skoro vůbec nezůstávají v klidu. Psi skáčou na lidi, lítají bláznivě za balónem. Zvířata mohou být i podrážděná.
 • Vine (Vinná réva) – tato esence je vhodná pro hodně dominantní zvířata, která si tvrdě podmaňují své okolí, ať ostatní zvířata nebo i svého majitele.
 • Walnut (Vlašský ořech) – je vhodný v období změn, které pomáhá lépe zvládnout. Například když se stěhujete i se zvířetem, když zvíře mění majitele, v případě, že do domácnosti přibude nové zvíře nebo i dítě či v případě, že musíte nechat své zvíře u známých po dobu své dovolené.
 • Rescue Remedy (Krizová esence) – tato esence má široké uplatnění v situacích, kdy došlo k nějakému šoku či při nějakém stresu. Může jít například o situace, kdy je zvíře napadeno, stane se mu úraz nebo ho čeká nějaký nezvyklý stres způsobující situace jako je návštěva veterináře či transport.
 • Rescue Cream (Krizový krém) – kromě Krizové esence obsahuje Plané jablko, které má čistící schopnosti. Aplikujeme jej na malé rány, odřeniny a podobná poškození kůže.

Zpracováno podle knihy Bach Flower Remedies for Animals (Stefan Ball, Judy Ramsell Howard).

Má Vaše zvíře problematické chování? Využijte konzultace a další Originální Bachovy květové esence na míru, které pomáhají účinně vyřešit zvířecí problémy.

Neváhejte mne kdykoliv kontaktovat, reaguji velmi rychle!