Sourozenecká rivalita a problémy v rodině

Dětská rivalita mezi sourozenci nebo problémy mezi rodiči spolu mohou souviset. Proto lze mnohdy připravit podobné Bachovy esence.

Rivalita – Bachovy esence

Obvykle se rivalita mezi sourozenci objevuje hlavně v pubertě, ale může se vyvinout i u mladších dětí, když spolu vyrůstají. Každé dítě bojuje o pozornost, snaží se být to nejoceňovanější. To může vyústit do zlomyslnosti, sobeckosti a provokativního jednání, kdy se děti snaží očernit jedno druhé, obvinit z vlastních chyb nebo dokonce schválně zavinit něco, za co bude sourozenec potrestán.

Esence mohou dětem pomoci se sobeckostí a se žárlivostí a zlomyslností. Další pomohou začít spolu žít bez negativních emocí.

Problémy mezi rodiči – Bachovy esence

Bachovy esence nemohou zázračně spravit manželství, ale mohou dětem pomoci vyrovnat se lépe s tím, co se mezi jejich rodiči děje.

  • Děti často potřebují chránit před vnějšími vlivy a ochránit před vtáhnutím do konfliktu mezi rodiči. Důležité je také rychleji si zvyknout na nové poměry v rodině.
  • Děti jsou často svírané úzkostmi. Ví, že se něco stane, tuší blížící se katastrofu.
  • Jiné esence pomohou zmírnit vnitřní trápení, agonii, úzkost a strach, které dítě drží uvnitř sebe a nechce o něm mluvit. Takové dítě v noci často nemůže spát či trpí nočními můrami.

Bachovy esence na míru dětem nebo rodičům podle konkrétní situace. Ráda Vám poradím, kontaktujte mne!