Časté dotazy na léčbu Bachovými esencemi

Jak vybírat a užívat Bachovy esence? Lze Bachovu terapii aplikovat i při užívání chemických léků? Podívejte se na nejčastější otázky a odpovědi ohledně léčení Bachovými esencemi.

Jak se vybírají vhodné esence?

Bachovy esence se vybírají při konzultaci. Při výběru se budeme soustředit na Vaši současnou situaci a aktuální pocity. Důležité je být upřímný sám k sobě a dokázat si přiznat i velmi negativní pocity, kterými trpíme. Bachovy esence pomáhají při všech těchto pocitech, kterými někdy trpí každý z nás, ať už je to žárlivost, nenávist, strach, deprese či jiné. Vše, co mi řeknete, je samozřejmě důvěrné. Další způsob je, že si sami podrobně prostudujete, na co která esence je a vyberete ty, co sedí přesně na Vaši situaci. Oba dva způsoby jsou v pořádku.

Jak se Bachovy esence používají?

Každý den nejméně 4 x nakapete vždy 4 kapky do tekutiny či přímo do úst (pozor, abyste se nedotkli kapátkem úst, voda by se mohla zkazit). Můžete kapky použít i vícekrát, pokud budete cítit, že to potřebujete. 

Mícháte esence lidem s diagnózami jako je schizofrenie či psychóza?

Ne, to nedělám. 

Za jak dlouho se budu cítit lépe?

To závisí na tom, jaký typ problémů jste řešili. Pokud to byl nějaký akutní problém, který se objevil z ničeho nic, první změny se mohou projevit velmi rychle. V případě okamžitých pocitů jako je třeba náhle vzedmutá nechuť zvednout se a začít pracovat, pocítíte změnu takřka okamžitě. Pokud jde o dlouhodobější problémy, tak změna trvá déle. Pokud po první lahvičce cítíte pozitivní změny, ale ještě cítíte, že vše není úplně perfektní, nechte si namíchat stejnou lahvičku. Pokud se objeví nové pocity, může se obsah lahvičky změnit a některé esence přidat. 

Mohu vysadit antidepresiva, když začnu brát esence?

Vysazení antidepresiv je záležitost Vašeho lékaře a Vás. Esence tu určitě nejsou jako náhrada antidepresiv. Je možné je s antidepresivy a dalšími léky kombinovat, nijak neovlivňují jejich účinek. Rozhodně nevysazujte žádné léky bez porady s Vaším lékařem.

Jsou esence návykové nebo mají vedlejší efekty?

Odpověď je NE, Bachovy esence nejsou návykové. Esence mohou brát lidé od miminek, přes těhotné a kojící ženy až po lidi ve vysokém věku a nelze se jimi ani předávkovat a nemají ani vedlejší efekty, tak jak je vnímáme u léků. Bachovy květové esence jsou vyrobeny z nejedovatých rostlin a stromů, a jsou určeny k harmonizaci našeho těla a duše z celostního pohledu na člověka.

Mohu brát esence spolu s předepsanými léky?

Ano, můžete, Bachovy esence jsou neškodné. Pozor je potřeba dávat pouze u lidí léčících se z alkoholismu, protože užívací lahvička obsahuje alkohol, třebaže jen několik kapek. Ale i v takovém případě se mohou Bachovy esence používat byť jinými způsoby. Bachovy esence můžete brát i při užívání chemických léků a doplňují se i s jinými druhy léčby jako aromaterapie, fytoterapie, gemmoterapie a další.

 

Nenašli jste odpověď na svoji otázku?

Nabízím konzultace a míchání Originálních Bachových esencí na míru, neváhejte mne kontaktovat!