Zvládání bouřlivých emocí

Často přichází či píší muži, kteří potřebují lépe ovládnout svou výbušnost nebo například žárlivost. Někdy je „pošle“ partnerka, ale v poslední době už přichází i z vlastního rozhodnutí, aby zachránili či zlepšili svůj vztah nebo celkově svoje rozpoložení.

Už nejsem tak podrážděný, i za volantem to pozoruji,netroubím, pouštím třeba všechny na přechodu, dávám přednosti, snažím se lidem odpouštět, být na mě milý. Pravdou je, že se někdy přistihnu, že to prostě nezvládám, že ještě nejsem tak silný to vše zvládnout, někdy mi to ujede, ale opravdu výrazně méně a navíc si ty chyby přesně uvědomuji. Jsem klidnější, komunikace s kolegy i lidmi je lepší, snažím se být pozitivní, ani lidé mi už tolik nevadí. Vypadá to, že jen chválím, ale opravdu pozoruji změnu. Vím ještě, že mám před sebou dlouhou cestu, ale tohle je opravdu velký první krok. Lukáš(únor 2015)


Muži a stres

Další skupina mužů řeší problémy, které často shrnuje pod termín stres. A stres vytváří jednak práce a někdy i domácí prostředí. Je důležité přesně pojmenovat, co nás stresuje a proč a od toho se pak odvíjí volba esencí.

Manžel paní Jany se mnou komunikoval po emailu a jeho pokroky pak shrnula paní Jana:
Manžel se uklidnil,  už nevyvádí kvůli každé maličkosti, na děti vyletí, jen když je to podle mě opravdu na místě. V noci klidně spí, najednou začal usínat už u televize - sám je z toho překvapený, ale mile :-) je to najednou zase zpátky on, už nemám pocit, že je duchem pořád někde v problémech. Říká, že i když řeší nějaké pracovní nepříjemnosti, tak to prožívá tak nějak v klidu a nad věcí, což funguje dobře na protistranu.


Dobrý den Martino,

chtěl bych Vám poděkovat, protože již dlouho jsem se necítil lépe než nyní. Neříkám, že to je teď bez problémů, ale já i okolí vidíme velké zlepšení. Samozřejmě pokud dcerka vstává v půl páté ráno, tak unavený jsem, ale je to fyzická nikoliv psychická únava a to beru jako velký rozdíl.

Přeji Vám příjemný den

Petr (červen 2015)


Muži a úzkost
Zatímco ženy chtějí řešit problémy s úzkostí velmi často, tak u mužů se s tím setkávám méně. Je to jednak způsobené tím, že s tímto problémem i podle statistik bojují mnohem méně než ženy, ale také určitou zdráhavostí přiznat, že úzkost jejich životy ovlivňuje a často velmi negativně. Ale kdo se dokáže postavit ke svým problémům čelem, zjistí, že pomoc existuje.

Bachovy květové esence jsem začal brát asi před rokem a půl.  V té době jsem měl velké problémy jíst u někoho v bytě, přespat tam, byl jsem často velmi nervózní, někdy jsem míval pocity až na zvracení, když jsem se ocitl v neznámém prostředí nebo situaci. Když jsem začal brát Bachovy kapky, situace se začala pomalu lepšit. Nebylo to jako mávnutí kouzelným proutkem, ale postupně krůček od krůčku se to začalo lepšit. Už mi najednou nedělalo takové problémy jíst ve společnosti druhých lidí, nemám žaludek jako na vodě, když jsem v prostředí, které neznám. Mírnou nervozitu ještě stále cítím, ale nedá se to srovnat s tím, co jsem zažíval předtím. Bachovy esence mi pomohly konečně se osamostatnit od rodičů, našel jsem si svůj byt, kde bydlím, jsem tam spokojený. Přátelé a známí mi říkají, že mají pocit, že jsem se trošku změnil, že je se mnou větší legrace a jsem více v pohodě.

  Petr (září 2015)Složité životní situace
Poslední kategorie mužů prostě „jen“ řeší složité životní situace. To může zahrnovat cokoliv mezi ztrátou práce, jejím hledáním či rozchod z partnerkou.

Dobrý den,

nejprve jsem měl pocit, že mi to nepomáhá, ale jak jsem chodil na pohovory a všude jsem mluvil s lehkostí, cítil jsem se sebevědomě, tak mě téměř na všechny pozice přijali a nakonec jsem si mohl vybírat, na jakou pozici a u jakého zaměstnavatele nastoupím. 

V současné době mám tedy práci a jsem moc rád.  Filip (srpen 2015)


 
Nyní, když si objednávám druhou lahvičku kapek, mohu konstatovat, že téměř úplně vymizely mé pocity stresu z pracovního vypětí, vůbec nemám své obvykle panické pocity a nemám návaly pocení se zvýšeným stresem. Ještě sice mírně přetrvávaji některé neodbytné myšlenky, související s mým rozpadem manželství a občas mám skutečně problém, necítit k ženě, která mě opustila, nenávist, nicméně, tyto pocity se dostavují se stále menší četností, a i intenzita nenávisti znatelně klesá.
Ještě jednou moc děkuji a budu se k Vám rád vracet.
Karel (říjen 2012)
 

Chlap není ten, kdo se tváří, že žádné problémy nemá a že problémy má jen okolí. Ale člověk, který má sebereflexi a dokáže si nechat pomoci. Jakkoliv. Cest je mnoho od individuální terapie, rodinnou terapii nebo některý z alternativních směrů, mezi které patří i Bachovy esence.
Podívejte se sem, co vše Bachovy esence řeší, zeptejte se, zda Vám mohou pomoci nebo se rovnou objednejte na osobní konzultaci.