Bachovy esence a vztahy nejen pro muže

Bachovy květové esence Vám mohou pomoci vyřešit problematické rodinné nebo partnerské vztahy. Bachovy kapky je vhodné použít při získávání ženy, při rozchodu s dívkou, na snížení žárlivosti, na úlevu při samotě apod.

Vaše problematické vztahy a emoce probereme (i tím se Vám uleví), připravím Vám Bachovy esence na míru a uvidíte, že s čistou hlavou to zvládnete mnohem lépe!

Bachovy esence, zamilovanost a sebevědomí

Bachovy esence pro muže mohou pomoci bez rozdílu věku v momentě, kdy se snaží získat ženu, která je zajímá. Bachovy esence jsou i pro ženaté muže – negativní myšlenky se odráží na vztahu k rodině a dětem.

Častým problémem je nedostatek sebevědomí. Pokud máte problémy s tím, říci vyvolené o Vašich citech, je pro Vás vhodný Modřín. Pokud se necítíte dobře a máte pocit, že nejste dost atraktivní (a z toho důvodu máte strach projevit svoje city), pomůže Vám Plané jablko. Když víte, kdo se Vám líbí a i máte plán jak projevit svoje city, ale pořád o něm pochybujete a hledáte ujištění u ostatních, že je to ten nejlepší plán na světě, pak je vhodný Rožec.

Pokud jste své city projevili, ale byli jste odmítnuti, můžete reagovat různým způsobem. Pokud se litujete, tak je vhodná Vrba; pokud jste žárliví a rozhněvaní, tak použijte Cesmínu a pokud jste z toho v depresi, pak je vhodný Hořec či Hlodáš. Pokud jste rezignovali a už se nechcete o nic pokoušet, pomůže Vám Planá růže. Když se tváříte, že se nic nestalo a uvnitř se užíráte, použijte Řepík. Pokud Vás odmítnutí opravdu zlomilo a jste ještě pořád v šoku, použijte Snědek.

Loving couple lying in bed

Bachovy kapky – samota, sebedůvěra

Někdy může být hledání životního partnera složitá záležitost a často i marná po hodně dlouhou dobu. Pokud cítíte sebelítost a roztrpčení, když okolo sebe vídáte šťastné páry, je pro Vás vhodná Vrba. Modřín pomůže, pokud jste ztratili sebedůvěru a to může mít dopad na Vaši schopnost dělat si přátele a hledat partnera. Zimolez pomůže lidem, kteří hodně přemýšlejí o minulosti, stále myslí na to hezké, co je potkalo a nesoustředí se na současnost.

Pokud jste stále samotní kvůli tomu, že si na svoje bližní děláte příliš velké nároky a to je vždy odradí, pomůže Vám Čekanka. Pokud Vás samota dostává do deprese, použijte Hořec, Hlodáš nebo Jedlý kaštan, podle hloubky deprese. Žebratka pomůže lidem, kteří jsou od přírody samotáři, jejich vlastní společnost jim stačí, ale najednou zjistí, že postupně zpřetrhali všechny kontakty a chtěli by se zase spojit s přáteli a možná i najít svou spřízněnou duši.

Esence – rozchod, strach, žárlivost

Konec vztahu bývá často traumatickou záležitostí, zvláště pokud jde o konec manželství a jsou zde i děti. Na začátku rozpadu vztahu jsou vždy malé problémy, které postupně přerostou v obrovské a vedou ke konci toho, co se zdálo, že bude trvat na věky. Některým takovým problémům se dá vyhnout. Mezi takové patří například žárlivost.

Muži často žárlí bezdůvodně nebo přehnaně, v takovém případě je vhodné použít Cesmínu, stejně tak i v případě, kdy se k žárlivosti přidává zlost či nenávist. Pokud používáte svou žárlivost, abyste si ženu udrželi, a jste přehnaně majetničtí, pomůže Vám Čekanka. Pokud trpíte strachem, že svou partnerku ztratíte, což může být často i příčina žárlivosti, použijte Kejklířku. Pokud Vás žárlivé myšlenky neopouští, stále se Vám honí v hlavě a nemůžete se jich zbavit, pomůže Bílý kaštan.


Někdy může být žárlivost opodstatněná a i v takovém případě Vám pomůže Cesmína. Dokážete se pak na problém podívat s čistou hlavou a jednat rozumně. Poprat se s depresí, která může přijít, když zjistíte, že je Vám partnerka nevěrná, pomůže Hořec či Hlodáš.

Slíva třešňová Vám pomůže, pokud máte strach, že ztratíte sebekontrolu a mohli byste někomu ublížit. Pokud z nevěry partnerky viníte sebe, i když k tomu není žádný důvod, měli byste použít Borovici.

Vrba Vám pomůže, pokud se utápíte v sebelítosti a to Vám brání jít dál. Když se bojíte budoucnosti a toho, co Vás čeká bez partnera, pomůže Vám Kejklířka. Mít strach o to, jak rozchod ponesou Vaše děti je normální. Pokud Vás tento strach paralyzuje, pomůže Vám Červený kaštan.

(Zpracováno podle Bach flower remedies for men by Stefan Ball).

Partnerské vztahy jsou často komplikovaná záležitost a Bachovy esence Vám mohou pomoci lépe zacházet s našimi pocity. Věřte, že s čistou hlavou to zvládnete mnohem lépe, napište mi!